Znaczenie kamieni – AMETYST

Ametyst to kolejny kamień, który prześwietlę pod kątem jego właściwości, wpływu na samopoczucie, zdrowie oraz pochodzenie.

Ametyst to przezroczysta odmiana kwarcu mlecznego, o zabarwieniu fioletowym, purpurowym lub purpurowo fioletowym. Swoją barwę zawdzięcza obecności żelaza i promieniowaniu radioaktywnemu. Intensywność barwy można podwyższyć przez krótkotrwałe ogrzewanie. Długotrwałe ogrzewanie niszczy naturalne zabarwienie nieodwracalnie.
Jego nazwa pochodzi z greki i oznacza „trzeźwy” – według greckich wierzeń, picie wina z czar ametystowych zabezpieczało pijącego przed upiciem się.

Miejsca występowania: Brazylia – Bahia, Minas Gerais, Mato Grosso, Urugwaj, Iran, USA – Montana, Georgia, Arizona, Rosja – Ural, w rejonie Jakucka, na Płw. Kolskim, Niemcy, Sri Lanka, Madagaskar, Alpy.
Polska – okolice Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego i Kamiennej Góry, Krzeszowic – zwykle w melafirach, także w Tatrach – w dolomicie.

800px-GuerreroAméthyste

Minerał ten przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów,  umożliwia mocny i zdrowy sen nocą. Rozwija intuicję i zdolności paranormalne. Wspiera koncentrację w medytacji, likwiduje lęki i napięcia. Pozwala zachować duchową harmonię i spokój. Sprzyja pozbywaniu się urazów psychicznych oraz łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym, łagodzi migreny, budzi miłość i współczucie. Przewodzi opiekę wyższych sił. Związany z szóstą i siódmą czakrą.

Amethyst_cut

Kamień ten jest wysoko ceniony przez kolekcjonerów i amatorów, minerały klasy A to kamienie najwyższej jakości (i o wysokiej cenie), sa naprawdę piękne, ich fioletowa barwa jest niespotykana nigdzie indziej w przyrodzie, co zresztą często podkreślam mówiąc, że nie ma dwóch identycznych kamieni, każdy z nich różni się,co sprawia, że nikt na świecie nie będzie posiadał dwóch identycznych.

WP_20160422_16_06_12_Pro   bransoleta z min sieczki ametystu dla „migrenowca” (z magnesami i hematytem, na górze)

Ametysty to minerały sprzyjające szczególnie Wodnikom, Rybom, Pannom, Skorpionom i Strzelcom.

źródło zdjęć:
www.wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *