Znaczenie kamieni – AGAT

Od tego wpisu pragnę rozpocząć serię kolejnych dotyczących tematyki kamieni syntetycznych i półszlachetnych, które przewijają się w mojej biżuterii, jak i szlachetnych, które być może dopiero u mnie się pojawią 🙂

Rozpocznę alfabetycznie, wtedy łatwiej będzie wg chronologii znaleźć Wam kamień, którego szukacie. Na pierwszy ogień wędruje więc AGAT.
Jego nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiejsza nazwa Dirillo) na południu Sycylii we Włoszech, gdzie Agaty wydobywano już od starożytności. Agat (gr. agathos = dobry). Nazywany kamieniem sukcesu i kamieniem siły – pomaga stworzyć pozytywne relacje wewnątrzrodzinne, szczególnie z dziećmi, zaakceptować własne wady, co zniweluje strach przed wyrażaniem własnych opinii. Uwypukli osobowościowe zalety, których siła przebicia zapewni sukces w relacjach z najbliższymi, jak i w życiu zawodowym. Zapewnia ochronę, bardzo mocno podnosi energię życiową.
Kamienie te pomocne są w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości czy bezpłodności.
agat1
26
agat trawiony fuksjoworozowy
agat dendrytowy fasetka

Agaty są talizmanami osób urodzonych przede wszystkim pod znakiem Bliźniąt i Panny.

Pamiętajcie również o kształtach kamieni przy ich zakupie. W momencie wybierania kamienia kierujmy się przede wszystkim intuicją, ale pamiętajmy też o tym, żeby ten, który bierzemy w dłonie dawał nam przyjemne odczucie ciepła, bo tylko wtedy mamy pewność, że będzie współdziałał z naszą energią, I tak dla przykładu:

 • łza – wybierajmy ten kształt wtedy, kiedy chcemy łagodnie przejść przez jakieś trudny dla nas czas, polecana jest wtedy łezka hematytu lub kryształu górskiego – one dodadzą nam wytrwałości; kamień w kształcie łzy uaktywni nas, ale i ułatwi hamowanie emocji.
 • stożek / obelisk – polecany podczas nauki i przed ważnymi egzaminami; godny polecenia jest zwłaszcza fluoryt fioletowy („kamień geniuszy”). Obelisk stabilizuje nas, dodając pewności siebie oraz łatwości w przyswajaniu wiedzy.
 • kwadrat – gdy potrzebne nam uziemienie i praktyczne podejście do zagadnienia, bądź problemu, którego aktualnie doświadczamy.
 • prostokąt – pomoże nam ukierunkować się psychicznie i ułatwi podejmowanie decyzji.
 • trójkąt – pomaga w rozwoju duchowym, oczyszcza i pomaga realizować nasze potrzeby.
 • piramida – leczy przestrzeń wokół nas, oczyszcza i energetyzuje otoczenie. To prawdziwy odpromiennik. Energia kształtu piramidy uaktywnia wszystkie poziomy, łączy możliwości materialne z możliwościami nauki i rozwoju, rozjaśnia myślenie.
 • kształt fasetkowy/szlifowany – działa bardzo mocno, gdyż każda ścianka takiego szlifu promieniuje. To bardzo silny kształt energetyzujący.
 • kula –  polecana jest głównie z kryształu górskiego, który wzmaga mądrość, wiedzę i intuicję, a kula jest cudownym kształtem do podniesienia poziomu energii. To przecież doskonałość, dlatego tak często z kulą z kryształu górskiego pracują wiedźmy, czyli „kobiety wiedzące”. Energia kuli uświadamia nam, jak bardzo ważny jest dla nas inny człowiek, daje nam poczucie odpowiedzialności za siebie na bardzo głębokim poziomie, a także poprawia naszą świadomość.
 • jajo – pracujmy z nim, kiedy zaczynamy pracę nad sobą. Jajo wyciągnie z naszego wnętrza to, co dojrzało już do wyjęcia. Energia minerału w kształcie jaja dodaje nam odwagi i bardzo daleko nas poprowadzi.

Myślę, że takie wprowadzenie okaże się dla Was jakąś wskazówką do tego, jakie kamienie (kształt) są stworzone dla Was, dla poprawy jakości Waszego życia duchowego jak i fizycznego. Ja staram się u siebie nimi kierować i przyznam się Wam, że widzę pierwsze efekty 🙂

W następnym wpisie z tego cyklu przybliżę kolejny kamień, jakim będzie AKWAMARYN.

2 thoughts on “Znaczenie kamieni – AGAT

  • witam serdecznie,
   trawienie kamieni nie jest naturalnym procesem, efekt zmatowienia powierzchni (czyli trawienia) uzyskuje się sztucznie poprzez kąpiele kamieni w odpowiednim kwasie; o wlasciwosciach agatu traktuje powyższy artykuł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *