Znaczenie kamieni – AMAZONIT

Kolejny kamień w naszym słowniku – AMAZONIT. Przyznam się Wam, że to jeden z moich ulubionych.
Amazonit to rzadki minerał. Występuje w kwaśnych, głębinowych skałach magmowych, najczęściej w pegmatytach, granitach. Skalenie występują w skałach magmowych i są minerałami, na których opiera się klasyfikacja skał magmowych.
Zawdzięcza swoją nazwę legendarnej Amazonii, która swą nazwę wzięła od rzeki Amazonki, jednak  w prawdziwej Amazonii ten minerał nie występuje. Pierwotnie tą nazwą określano zielone jadeity. Jego piękny, zielonkawo-morski odcień powoduje, że namiętnie jest poszukiwany przez kolekcjonerów i twórców biżuterii.

Miejsca występowania:
USA – Kolorado, Wirginia, Dakota, Pensylwania (kryształy osiągają wielkość do 45 cm), Brazylia, Indie, Kenia, Madagaskar, Namibia, Rosja – Ural (kryształy przekraczają wielkość 1 metra), Płw. Kolski.
W Polsce występuje w druzach pegmatytowych granitów strzegomskich i strzelińskich (kryształy mają wielkość kilku centymetrów).

1-amazonit

Właściwości tego pięknego kamienia również czynią go pożądanym.
Pomaga wziąć życie w swoje ręce. To kamień dla walecznych kobiet (amazonek), które zamierzają ponieść ryzyko w celu osiągnięcia sukcesu. Niepewność, czy strach, kamień ten zamienia na twórcze możliwości, których wykorzystanie skutkuje spełnionymi marzeniami. Amazonit namawia człowieka aby wziął odpowiedzialność za swoje życie i stał się twórcą własnego losu, zaczął realizować marzenia, harmonizuje zmienne nastroje i rozprasza smutek, a w związkach z ludźmi pomaga w zdrowej komunikacji.
Kamień ten oddziałuje uspokajająco i rozluźniająco, pomaga szczególnie przy bólach w okolicach kręgosłupa.  Harmonizuje pracę serca, łagodzi tzw. bóle nerwicowe oraz pomaga odzyskać równowagę ciała i ducha. Zalecany jest osobom, które mają kłopoty ze snem i swoją osobowością. Zwiększa wdzięk, komunikatywność i pewność siebie oraz uruchamia intuicję. Amazonit poprawia również zdolność myślenia i przyswajania sobie wiedzy. Ma właściwości odtruwające, wspomaga przemianę materii. Działa korzystnie na hormony, cerę, system limfatyczny, gardło, tarczycę, układ nerwowy i mózg.

PicsArt_1411204080251

Amazonity to talizmany zalecane dla osób urodzonych pod znakiem Panny i Wagi.

Źródło zdjęć:
www.wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *