Znaczenie kamieni – AKWAMARYN

Kolejny wpis dotyczący znaczenia i wpływu kamieni na nasz organizm, naszą aurę, tym razem prześwietlimy AKWAMARYN.

   To kamień szlachetny, odmiana berylu o barwie morskiej. Zieloną odmianą berylu jest Szmaragd, natomiast niebieską odmianą berylu jest właśnie Akwamaryn. Legenda głosi że pochodzi ze skarbca zakochanej w ziemskim księciu nimfy morskiej. Został przez nią wyniesiony na brzeg w podarunku dla ukochanego. Jego nazwa pochodzi od połączenia łacińskich słów „aqua marina” czyli „woda morska”, nawiązujących do barwy minerału. Niebieska barwa akwamarynu symbolizuje nieskończoną dal morską. Jest to amulet ochronny rybaków i żeglarzy. W tradycyjnych przekazach akwamaryn to kamień jasnowidzów, mistyków i uzdrowicieli.

Akwamaryn nazywany jest „kamieniem odwagi”. Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym bądź tym, którzy mają trudności ze szczerym wyrażaniem emocji, uczuć, myśli oraz z asertywnością. Oddziałuje na centrum komunikacji i relacji międzyludzkich. Bycie asertywnym czyli umiejętność uprzejmego odmawiania lub wyrażania zdania zgodnie z własnymi przekonaniami, stanowi dla niektórych ludzi spore wyzwanie. Ci ludzie będą mogli wreszcie powiedzieć to, co myślą, nie mając wyrzutów sumienia i nikogo przy tym nie raniąc.
Energia Akwamarynu pomaga także w płynnym wyrażaniu myśli i uczuć, co ma duży wpływ na pozytywne kontakty z otoczeniem i trwałe relacje z innymi ludźmi. U niektórych ludzi Akwamaryn może zwiększyć samorefleksję oraz zdolność do spostrzeżenia tego, że wszystkie wydarzenia mają swój sens lub prowadzą do jakiegoś celu. Spontaniczność, otwarcie na innych, poczucie wolności wpłyną na osiągnięcie upragnionego przez nas stanu zwykłego szczęścia.

Akwamaryn jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem. Szczególnie pomocny dla osób pracujących na stanowiskach, gdzie wymagana jest wciąż nowa wiedza i przyswajanie dużej ilości informacji (naukowcy, informatycy, menadżerowie). Niezawodny dla osób często wygłaszających publiczne prezentacje, przemowy, prowadzących szkolenia. Energia Akwamarynu pomaga w doprowadzeniu do końca wszelkich niedokończonych spraw, zadań i projektów.

Beryl-130238

ok--1-77ct1szt--OKAZALY-AKWAMARYN-NAT----8-x-8-x-5-8-mm--trilionakwamaryn-fasetowany-kul_35633

 

Działanie kamienia:

•    Łagodzi katar, alergiczne łzawienie oczu i alergie skórne.
•    Przeciwdziała zakażeniom i stanom zapalnym.
•    Zwiększa odporność organizmu na infekcje.
•    Łagodzi dolegliwości neurologiczne, dróg oddechowych.
•    Chroni przed reumatyzmem oraz bólami szyi.
•    Uśmierza bóle głowy.
•    Przeciwdziała chorobom wieńcowym serca.

Ten niezwykle wrażliwy kamień wymaga nieco intensywniejszej pielęgnacji niż pozostałe. Raz dziennie trzeba go rozładować pod bieżącą letnią wodą. Bardzo ważne jest aby Akwamaryn nieprzerwanie dotykał ciała, co oznacza, że należy nosić go w postaci bransoletek lub wisiorków. Akwamaryn należy czyścić pod bieżącą wodą a raz na kilka tygodni położyć na kilka minut w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Uwaga! Należy szczególnie uważać, gdyż kamień jest bardzo kruchy.

Akwamaryny to talizmany zalecane dla osób urodzonych pod znakiem Wagi i Skorpiona.

Źródło zdjęć:
www.wiktionary.org
www.wikipedia.org
www.healingcrystals.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *